Според експерти той няма да съществува дълго, “изникнал” е след вулканично изригване Изригване на подводен вулкан преди три седмици стана причина за образуване на нов малък остров в Япония. Вулканът, който няма име, се намира на около 1 км от южния бряг на о. Иво Джима, съобщи АП. Серията изригвания започнаха на 21 октомври. В продължение на 10 дни вулканична пепел и камъни са се трупали в плитчината, докато накрая са се показали над морската повърхност. В началото на ноември новият остров е бил с диаметър около 100 м и височина 20 м според Японската метеорологична агенция. Вулканична активност близо до Иво Джима се е наблюдавала и друг път в последните години, но образуването на нов остров е значимо събитие. Островът обаче няма да просъществува дълго време, тъй като натрупаните пепел и камъни ще бъдат отнесени от вълните. Експертите все още анализират структурата на острова. Той би оцелял по-дълго време, ако се състоеше от лава или пемза.

2 коментара
Съвсем впечатляващо! Япония винаги се отличава със своите природни чудеса. 😍❤️
Петър: Каква красота! Желая да го посетя едним ден. 🌸✨
Мария: Никога не съм била в Япония, но този нов остров изглежда страхотно. Надявам се да го видя скоро! 🏝️📸
Иван: Вълнуващи новини! Невероятно е как природата винаги ни изненадва с нещо ново и невиждано. 🌊🏞️
Япония е просто магична! Винаги се появяват нови изумителни природни чудеса. 🌴🌺