Като не ми вдигат дежурните телефоните, идвам аз, каза той преди да започне да яде в офиса на електроразпределителното дружество Гневен мъж нахлу вчера в офиса на електроразпределителното дружество в Силистра с парти грил, за да си препече филии за закуска, съобщава Нова телевизия. Причината за поведението си мъжът обяснява с това, че повече от 24 часа е нямал ток, а когато е звънял на дежурните телефони, никой не му е отговарял. Цялата сцена беше заснета и качена в социалните мрежи, а клипът събра близо 3 милиона гледания. Във видеото се вижда как мъжът носи скара, дъска за рязане, хляб, колбас, дори компот. Охраната в офиса на дружеството прави опит да го спре, но той отказва да си тръгне. Явор Павлов живее в село Калипетрово. В дома му вече има ток и той спокойно обясни мотивите си за своеобразния протест. „По принцип съм спокоен човек, имам сервиз. Това е начинът да се протестира, защото, ако си стоим вкъщи, нищо няма да се оправи”, твърди мъжът. Не смята обаче, че е прекалил. Павлов е бил задържан за няколко часа и му е бил съставен акт. Предстои компанията да внесе жалба в прокуратурата за вандалско поведение. „40 минути, след като нахлух в Енергото, токът дойде. Жена ми се обади и ми каза, че са го пуснали. Интересно ми е – моето ходене и скаричката ми ли оправиха тока? За 40 минути толкова бързо ли оправиха тези стълбове и жици?“, коментира пък в предаването “Тази сутрин” по бТВ Явор Павлов. „Времето беше лошо – спор няма. Токът спря в събота и дойде в понеделник на обяд. 36 часа нямахме ток. Вода нямахме. Телефоните нямаха обхват“, добави той. „В понеделник звънях 10 пъти. Отхвърляха ме. Вдигнаха ми веднъж и казаха, че ще ме прехвърлят на оператор. Никъде не ме прехвърлиха. Изнервих се, взех си скаричката и хляба. Децата ми вкъщи стоят гладни – трябва да ги нахраня. Животът си давам за тях. Отидох да направя сандвичи, после се озовах в полицията. Написаха ми акт. Полицаите не са виновни – вършат си работата“, каза още той.
