Notice: Функцията register_block_script_handle е извикана погрешно. Файлът (/home/bourgas.bg/public_html/wp-content/plugins/seo-by-rank-math/includes/modules/schema/blocks/faq/assets/js/index.asset.php) за "editorScript" описан в дефиницията на "rank-math/faq-block" липсва. За повече информация вижте Debugging in WordPress. (Това съобщение беше добавено във версия 5.5.0.) in /home/bourgas.bg/public_html/wp-includes/functions.php on line 6031

Notice: Функцията register_block_script_handle е извикана погрешно. Файлът (/home/bourgas.bg/public_html/wp-content/plugins/seo-by-rank-math/includes/modules/schema/blocks/howto/assets/js/index.asset.php) за "editorScript" описан в дефиницията на "rank-math/howto-block" липсва. За повече информация вижте Debugging in WordPress. (Това съобщение беше добавено във версия 5.5.0.) in /home/bourgas.bg/public_html/wp-includes/functions.php on line 6031

Notice: Функцията register_block_script_handle е извикана погрешно. Файлът (/home/bourgas.bg/public_html/wp-content/plugins/seo-by-rank-math/includes/modules/schema/blocks/schema/assets/js/index.asset.php) за "editorScript" описан в дефиницията на "rank-math/rich-snippet" липсва. За повече информация вижте Debugging in WordPress. (Това съобщение беше добавено във версия 5.5.0.) in /home/bourgas.bg/public_html/wp-includes/functions.php on line 6031
Проф. Даниел Вълчев: Трябва внимателно да впишем словото, грамотността и литературата в този променящ се свят! - Bourgas.bg
24-ти май е най-обичаният български празник. Причините за това по никакъв начин не са свързани нито с Конституцията, нито с правния ред като цяло. Това е празник на стремежа да се извисим духовно, на уважението към корените. Създава се връзка между тези преди и след нас. Това заяви в интервю за бТВ проф. Даниел Вълчев.

„Всеки човек си припомня дните, в които е бил ученик, своите учители, университетски преподаватели и това го вълнува по един по-особен начин“, добави той.

Той е убеден, че Празникът ни събужда, за да си спомним да „бъдем нещо повече от хора, които ядат пуканки пред телевизора“.

„Това е празник на спомена за това, че не идваме от нищото и няма да отидем в нищото“, подчерта професорът.

Проф. Вълчев определи времето, в което живеем, като „специфично“. „Трябва внимателно да впишем словото, грамотността и литературата в този променящ се свят! Не го ли направим, ще е голяма грешка“, подчерта той.

„Езикът и споменът са двете големи и основни неща. Университетът винаги е имал задачата да създаде мост между народа и елита – това е начинът, ако искаш да влезеш в малцината, които взимат решения за това общество“, убеден е проф. Вълчев.

Библиотеките трябва да се върнат към първичното си естество и функция. Особено във времена, в които „световните бази данни напират през интернет, заяви той.

„Основният дълг на човека е да усъвършенства това, което Господ му е дал – на едни е дал едно, на други – друго. Човек трябва да положи усилия да го усъвършенства и да го остави на тези, които идват след него. Затова помним учителите си и университетските си преподаватели“, обясни проф. Вълчев.

„Нищо не е загубено!“, констатира професорът.

Оценете публикацията
Leave A Reply

Exit mobile version