Бургаските отбори в Супер Волей лигата при мъжете окупираха първите две места в класирането 5 кръга преди края на редовния сезон. „Дея Спорт“ запази лидерската си позиция след 16-а победа в елита с 3:1 гейма срещу „Левски“ насред София. Момчетата на треньора Франческо Кадеду показаха характер и класа. Либерото Мартин Иванов изигра перфектен мач за „Дея“ и закономерно беше избран за най-полезен играч в дербито.

„Нефтохомик 2010“ очаквано не срещна съпротива от „Марек Ивкони“ при гостуването си в Дупница и се поздрави с шеста победа при треньора Мартин Стоев. След убедителното 3:0 гейма, бургаският тим изпревари „Левски“ и вече е втори в класирането.

Лидерът „Дея Спорт“ е с 46 точки, а „Нефтохимик“ е с актив от 40. В следващия кръг двата бургаски отбора са домакини в зала „Младост“. В петък „Нефтохимик“ посреща „Левски“ от 19:30 часа. „Дея Спорт“ и „Монтана“ излизат един срещу друг в събота от 19:00 часа.